Użytkownikami wypracowanych w projekcie narzędzi będą przede wszystkim Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapii oraz organizacje zrzeszające pracodawców prowadzące przygotowanie zawodowe. Wypracowane narzędzia uzupełnią podejmowane przez te organizacje działania oraz wzmocnią ich efekty.
W ramach projektu upowszechnianiem i włączeniem objętych zostanie 9 placówek MOS, oferujących naukę na poziomie gimnazjalnym oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej oraz 5 izb rzemieślniczych, na terenie działania których znajdują się wymienione wyżej placówki MOS. Dzięki posiadanemu zapleczu dydaktycznemu i technicznemu będą one mogły wprowadzić w życie produkty wypracowane w projekcie.
Odbiorcami wypracowanych w projekcie narzędzi są uczniowie w ostatnim roku nauki gimnazjum przy MOS. Przy czym ostatni rok nauki oznacza zarówno uczniów klas III jak i wychowanków kończących 18 rok życia, którzy według prawa kończą obowiązek. Powodem objęcia działaniami tej grupy jest poszerzające się zjawisko degradacji społecznej jak i trudności w poruszaniu się na rynku pracy i wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.